Розсадник декоративних рослин “Витвиця”


Пам'ятка садівнику


Коли садити?

В даний час більшість декоративних дерев вирощують в глечиках. Такі рослини можна висаджувати протягом цілого року, крім періоду, коли земля замерзла. Садити рослини слід так, щоб вся коренева система була схована в ґрунт. Якщо коріння в глечику дуже заплутане, його слід трішки розплутати, а земляну брилу злегка розпушити. Це призведе до швидкого відростання коріння і легкого укорінення.

Підготовка ґрунту

Перш ніж приступити до садіння, необхідно підготувати місце і ґрунт, — очистити місце від будівельних відходів, які можуть бути в землі: щебінь, фрагменти фундаментів, вапняні ями, інші сліди будівельних робіт. Потім перекопати ґрунт і по можливості, видалити з нього багаторічні бур'яни.

Садіння хвойних та листяних рослин викопаних з ґрунту

Приготовляючи ямку слід пам'ятати, що верхні шари землі родючіші від нижніх. Для цього слід розділити землю і родючіші шари землі сипати біля коріння, а гірші розмістити вверху, де коріння менше. Якщо рослина викопана з ґрунту не беріть її за стовбур, рослину беруть двома руками за земляну брилу. Потрібно вважати, щоб земляна брила якомога менше розвалювалася. Якщо брила рослини обв'язана спеціальною тканиною, розв'язавши вузли брила повинна бути вдвічі більшою ніж об'єм коріння. Посаджене дерево бажано обсипати навколо стовбура пилками, або корою. Обов'язково полити.

Садіння киснелюбних рослин

Особливу увагу потрібно звернути на садіння вересових: рододендронів, азалій, вересу, еріки. Такі рослини повинні бути посаджені в спеціальну землю — суміш торфу і звичайної землі. Для рододендронів і азалій потрібно викопати ямки глибиною 45-50 см і 50 см. Зробити суміш 70% торфу і 30% землі, засипати в ямку і посадити рослини. Зверху рекомендується посипати чотири-сантиметровим шаром чистого торфу навколо рослини. Верес і еріку можна садити не викопуючи спеціальних ямок, а в перекопану із торфом землю. Верес обов'язково обстригають навесні нижче суцвіття. Квіти азалій і рододендронів бажано обірвати після відцвітання.

Післяпосадкові операції

Обв'язкою операцією після садіння є полив. Ціллю такої дії є не тільки зволоження коріння, а виведення з ґрунту зайвого повітря і оточення коріння дрібними частинками землі. Рослину після садіння поливають навіть під час дощу. Краще завжди поливати рідше, але довше. Довгою сухою осінню, перед настанням зими рекомендовано добре підлити дерева, особливо хвойні рослини, так як вони втягують вологу навіть взимку. Така рослина добре переносить морозні, сухі зими.

Удобрювання рослин

Рослини посаджені весною можна удобрювати через 2 місяці після садіння. Перший рік даємо половину рекомендованої дози міндобрив. В наступні роки даємо повну дозу. Процес повторюємо раз в місяць з квітня по серпень. Найкращим розв'язанням є застосування препарату типу Osmocote, який застосовують 1 раз в сезон. Поживні речовини даного препарату розповсюджуються на протязі цілого вегетаційного періоду і систематично підживлюють рослину. Інтенсивного удобрювання вимагають стрижені живоплоти, так як стрижка призводить до збільшеного приросту нових пагінців. Після кожного застосування міндобрив рослини потрібно полити.

Зимівля

Рослини бувають найбільш морозостійкими на початку зими, а з наближенням весни вони розгартовуються. Молоді рослини завжди більш чутливі до морозу, ніж старі, які мають глибоку кореневу систему. Найбільша загроза буває в лютому-березні, коли є великий перепад денних і нічних температур. Рекомендується накриття молодих рослин (азалій, вересу, ріки особливо) в зимовий період гілками хвойних дерев. Довкола самої рослини можна посипати опилками, або корою.